Logo Zespołu Szkół nr 2 w Wołominie

Szkoła / Aktualności

02-06-2014

Deutsch Wagen Tour

26 maja 2014 roku uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz pierwszych i drugich gimnazjum uczestniczyli w warszatach z lektorem języka niemieckiego p. Katarzyną Żurawską w ramach projektu Deutsch Wagen Tour.

Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją przygotowaną przez uczniów klasy II E pt. Niemiecki jest łatwy, prosty i przyjemny czyli łamańce językowe. Najdłuższe słowa, których na próżno szukać w słowniku, wywołały uśmiech i zdziwienie na twarzach widowni.

Głównym punktem spotkania były warsztaty językowe. Zabawy, konkursy, gry oraz pantomimy stanowiły doskonały środek do poznania i utrwalenia nowego słownictwa. Uczennice klas VI przekonały się, że wiele słów w języku niemieckim brzmi dość znajomo, a nowy przedmiot, którego szóstoklasiści będą uczyć się od przyszłego roku, nie jest taki straszny. Natomiast uczniowie klas I i II gimnazjum mieli okazjępowtórzyćmateriałpoznany na lekcjach niemieckiego. Uczniowie, którzy wykazali sięsprytem i refleksem zdobyli drobne nagrody z logo DWT.

Warsztaty przebiegał w miłj i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy przekonali się ż nauka jęyka obcego moż byćzabawna, przyjemna, a ciekawa forma zajęći wykorzystanie niecodziennych śodków dydaktycznych moż przynieśćszybkie efekty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęćz warszatów, a ciekawskich do zajrzenia na stronę

Żczymy przyjemnych wrażń!

Zdjęcie nr. 459