Logo Zespołu Szkół nr 2 w Wołominie

Szkoła / Aktualności

08-01-2019

Polacy –Rodakom na Kresach

W piątek 30.11.18r. skończyliśmy w naszej szkole coroczną przedświąteczną zbiórkę produktów żywnościowych  o przedłużonej trwałości. Wszystkie zebrane produkty trafią do naszych rodaków mieszkających na Białorusi, Litwie i na Ukrainie . Zbiórka zaczęła się szybciej niż w latach poprzednich, dzięki czemu paczki z produktami dotarły do odbiorców jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku po raz pierwszy zbieraliśmy także przybory piśmiennicze takie jak kredki, długopisy, ołówki oraz książki  i gry dla dzieci.Jak bardzo hojna jest nasza społeczność szkolna świadczy ilość zebranych produktów: olej-4 butelki,  herbata-27 szt., mąka-15 szt.,  makaron-31 szt. , ryż-17szt. , owoce i warzywa w puszce-11 op.,  cukier-18 kg ,  konserwy mięsne -10szt.,  kawa-12 op.,  kasza-24 szt.,  płatki kukurydziane i owsiane-5op.,  konserwy rybne-16szt.,  czekolady-25szt.,  ciastka-40op.,  zupy w proszku i przyprawy-9szt.,  budyń, kisiel i galaretki-56szt.,  pasztet w puszcze-6szt.,  kakao-6szt., cukierki,  orzeszki,  koncentraty,  wafle ryżowe,  wiórki kokosowe,  dżemy.Produkty starannie policzyli: Zuzia, Gabrysia, Andrzej i Dorian z klasy VII a.W ostatniej chwili gdy już wszystkie produkty zostały dokładnie policzone i przygotowane do pakowania w naszym Miejskim Domu Kultury,  uczniowie klasy I a -Daniel, Marco, Laura, Oliwia i Kuba razem z wychowawczynią dostarczyli jeszcze 6 bardzo dużych paczek z produktami! Brawo Pierwszaki!Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom:Ani, Adzie, Marysi, Danusi, Nicoli i Zosi z VII b; Oliwii z VII a i Weronice z II a, Wiktorii, Adzie i Michałowi z VI a, Przemkowi i Róży z VI b; Martynie z VIII a i Karolinie z VIII b; Czarkowi z IV c; Irkowi, Kasi i Julii z V c; Gabrysi i Oli z III d; Nadii, Idze i Karolowi z III e; Piotrowi, Jankowi i Michałowi z I b.Dziękujemy też  rodzicom i nauczycielom , którzy włączyli się do akcji. Paczki z produktami pakowali wolontariusze w Miejskim Domu Kultury a symboliczne przekazanie paczek nastąpiło w Ząbkach w parafii Miłosierdzia Bożego.